Kultura hula

O tym co modne i ciekawe. Badź na czasie!

Wiązary dachowe drewniane prosto z Elbląga

Nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, że drewniana konstrukcja dachu to norma, jeśli chodzi o domy jedno-rodzinne, ale elementy takie jak wiązary dachowe ktoś mógł przyciąć niewłaściwie i zepsuć, jeśli chodzi o całokształt jego konstrukcji. Pomyłki tego typu da się dość często wychwycić i naprawić, ale nie zawsze w porę są wychwytywanymi, a fachowcy nie lubią rwać deskowania, po to by wyciągnąć jedną krokiew lub jeden wiązar dachowy, który nie trzyma wymiarów, bo to strata czasu. Rzecz jasna dobrze jest wtedy gdy płaci się danym specjalistom za tego typu trudną poprawę, ale jeśli mają długo poprawiać własny błąd to wyraźnie się im to nie podoba, bo tracą na to cenny czas i co gorsza nie zarabiają na kolejnym dachu.

Popularność okien dachowych.

Okna dachowe, czyli i te mniejsze i te większe są popularnymi ze względu na to, że ich montaż zazwyczaj nie wymaga cięcia drewnianego wiązara dachowego, czy też krokwi, chyba że dane okno dachowe jest nadzwyczaj szerokie, a po rozłożeniu zmienia się w niewielki balkon. Tego typu okna rzecz jasna nie są tanimi, ale montuje je się w te dwa słoneczne dni, czyli montaż trwa krócej niż wybudowanie prawdziwego balkonu. W tym tkwi zaleta okien dachowych, bo szybko można zmienić poddasze, które jest jedynie schowkiem w ten dodatkowy letni pokój, czyli po zamontowaniu kilku okien dachowych wypełnia się pustą przestrzeń w konstrukcji dachu wata szklaną, a potem przykręca się płyty kartonowo-gipsowe, które następnie się szpachluje i maluje.

Być może nawet na jakiś efektowny kolor, a na podłogę można położyć dywan lub wyłożyć ją panelami podłogowymi z płyty MDF. Dodatkowo można też na górę podciągnąć instalację elektryczną i wodną, a niekiedy nawet innego rodzaju okablowanie, po to by na poddaszu mieć telewizję kablową. Dlatego ten ciekawie wyglądający pokój na poddaszu to nie zawsze jakieś dodatkowe kratownice, czy też znaczna ingerencja w drewnianą konstrukcję dachu.

Czy warto znacząco odmienić konstrukcję dachu?

Wiązary dachowe niestety są opcją trudną do ruszenia ze względu na deskowanie, ale oderwanie desek od skrajnych belek to już sprawa dość prosta. Dlatego dach można powiększyć, po to by nakryć nim nową przybudówkę, która może być opcją murowaną lub wybudowaną z drewna. Takie powiększanie dachów to też powiększanie budynków mieszkalnych i to nie tylko po to, by zwiększyć ich wartość, która zależy od powierzchni mieszkalnej.

Okno dachowe, czy też okna dachowe to też sposób na zwiększenie atrakcyjności danej nieruchomości, choć dodanie takich okien musi być połączonym z dodaniem pokoju na poddaszu. Wszystkie te modyfikacje drewnianej konstrukcji dachu niestety kosztują i zazwyczaj powiększenie dachu łączy się z powiększeniem samego domu, ale taka inwestycja też zwraca się na przestrzeni lat, czyli po dziesięciu lub dwudziestu latach, bo nieruchomości systematycznie zyskują na wartości, o ile dba się o to by pozostały w dobrym stanie wizualnym. Dbanie to oznacza też wymienianie pewnych elementów konstrukcji dachu, bo drewno ma to do siebie że gnije lub próchnieje, jeśli nikt go nie zakonserwował odpowiednim preparatem.

Podobne wpisy